مراکز خرید

در مرکز شهر مراکز خرید عموماً به صورت فروشگاه های تک در کنار هم در خیابان های شهر قرار دارند و به دلیل کم بودن ساخت و ساز در وین مرکز خریدهای وسیع در حومه شهر قرار دارند. چیزی که در اکثر این مراکز مشترک است وجود شعبات برندهای معروف در تمامی این مناطق می باشد و معمولاً تفاوتی با هم ندارند چون اکثر فروشگاه هایشان یکی است. ولی امکان تفاوت بخشی از اجناس هر برند نیز در هر شعبه وجود دارد.

لیستی از مراکز خرید وین:

در این لیست ابتدا مراکز خرید در مرکز شهر به ترتیب وسعتشان را برایتان معرفی میکنیم و سپس به همین ترتیب مراکز خرید حومه شهر و نحوه دسترسی به آنها را توضیح میدهیم.

نام توضیحات آدرس
Kärntner Straße این خیابان بین ایستگاه مترو Karlsplatz که ایستگاه خطوط مترو U1 ، U2 ، U4 است و Stephansplatz که ایستگاه خطوط مترو U1 و U3 است قرارد دارد. Kärntner Straße, 1010 Wien
Mariahilfer Straße این خیابان محل بسیار خوبی جهت خرید است که بسیار هم وسیع میباشد، بعضی از دوستان به این خیابان لقب خیابان ولیعصر را دادند. قسمتی که فروشگاه ها در آن وجود دارند بین ایستگاه مترو Westbanhof که خطوط مترو U3 و U6 در آن ایستگاه دارند و ایستگاه Museumsquartier خط مترو U2 هست، که هر 2 طرف خیابان از فروشگاه های مختلف با برندهای مختلف پر شده است. Mariahilfer Straße, 1070 Wien

نام توضیحات نحوه دسترسی
DONAU Zentrum
www.donauzentrum.at
این مرکز خرید در ایستگاه Kagran خط مترو U1 قراردارد، که بسیار وسیع بوده که علاوه بر مرکز خرید، سالن سینما(به زبان آلمانی)، باشگاه بیلیارد و باشگاه بولینگ هم دارد. برای رفتن به این مرکز خرید میتوانید از خط مترو U1 ، اشتراسنبان 25 یا 26 استفاده کرده و در ایستگاه Kagran پیاده شوید، پس از پیاده شدن مرکز خرید روبروی شما قرار دارد.
Shopping City Süd یا SCS
www.scs.at
این مرکز خرید نیز وسیع است و در حومه شهر قرار دارد و بخش زیادی از آن را فروشگاه IKEA در بر میگیرد. برای رفتن به این مرکز باید به ایستگاه Siebenhirten خط مترو U6 رفته از پله های ایستگاه که به سمت سر قطار هستند از ایستگاه خارج شده و با اتوبوس های مخصوص این مرکز خرید که هر 30 دقیقه یک بار از آنجا حرکت میکنند به این مرکز خرید بروید. این اتوبوس رایگان میباشد و بر روی آن اسم مرکز خرید نوشته شده است.
ساعت کار مرکز:
دوشنبه تا چهارشنبه 9:30 تا 19
پنچ شنبه 9:30 تا 21
جمعه 9:30 تا 19
شنبه 9:30 تا 18
Shopping Resort Gerasdorf یا G3
www.g3-shopping.at
مرکز خرید G3 در خارج از شهر قرار دارد و نسبتاً وسیع میباشد، در این مرکز خرید فروشگاه پوشاک بزرگی به نام PRIMARK وجود دارد که اجناس آن نسبتاً با قیمتی مناسب عرضه میشود که کیفیت اجناس آن نه بسیار پایین و نه بسیار بالاست. برای رفتن به این مرکز باید به ایستگاه Floridsdorf خط مترو U6 رفته سپس از ایستگاه خارج شده و با اتوبوس های مخصوص این مرکز خرید که هر 30 دقیقه یک بار از آنجا حرکت میکنند به این مرکز خرید بروید. این اتوبوس رایگان میباشد و بر روی آنها اسم مرکز خرید نوشته شده است.
ساعت کار مرکز:
دوشنبه تا چهارشنبه 9:30 تا 19
پنچ شنبه تا جمعه 9:30 تا 20
شنبه 9:30 تا 18
Stadion Center
www.stadioncenter.at
یکی دیگر از مراکز خرید در وین که که نسبت به مراکز خرید بالا کوچک تر است. این مرکز خرید هم در ایستگاه Stadion خط مترو U2 قرار دارد.
Millennium City
www.millennium-city.at
این مرکز وسیع است ولی فروشگاه های کمی دارد،فود کورت، باشگاه بیلیارد و بولینگ بزرگی دارد و علاوه بر آن سالن های سینما(به زبان آلمانی) و دارای شهربازی سرپوشیده میباشد، که برای سرگرمی کودکان بسیار مناسب است. برای رفتن به این مرکز خرید میتوانید از خط مترو U6 استفاده کنید و در ایستگاه Handelskai پیاده شوید.
Lugner City
www.lugner.at
این مرکز خرید از نظر وسعت نیز جزو مراکز خرید متوسط است و قسمت بازی برای کودکان و سالن سینما(به زبان آلمانی) نیز دارد. این مرکز خرید نیز جنب ایستگاه Burggasse-Stadthalle خط مترو U6 قرار دارد، علاوه بر مترو میتوانید با اشتراسنبان های 6 ، 18 و 49 نیز به آنجا بروید و در ایستگاه Urban Loritz Platz پیاده شوید.
Westbanhof Shopping Center یا BanhofCity
www.bahnhofcitywienwest.at
مرکز خرید BanhofCity متوسط است و درون ایستگاه Westbanhof در بخش قطار دارد. برای رفتن به این مرکز خرید میتوانید از خط مترو U3 یا U6 ، اشتراسنبان 6 ، 9 ، 18 ، 52 و 58 استفاده کرده و در ایستگاه Westbanhof پیاده شوید، پس از پیاده شدن مرکز خرید روبروی شما قرار دارد.
Shopping City Nord یا SCN
www.scn.at
مرکز خرید متوسط دیگری که در حومه شهر قرار دارد. برای رفتن به این مرکز باید به ایستگاه Floridsdorf خط مترو U6 رفته سپس از ایستگاه خارج شده و با اشتراسنبان های 30 یا 31 تا ایستگاه Bahnsteggasse بروید، این مرکز خرید پشت فروشگاه XXL Lutz قرار دارد که پس از پیاده شدن مشاهده خواهید کرد. (نکته اگر در نزدیکی شما اشتراسنبان 30 یا 31 قرار دارد نیازی به رفتن به ایستگاه Floridsdorf خط مترو U6 ندارید.)
Wien Mitte
www.wienmitte-themall.at
این مرکز خرید کوچک است و در آپریل 2013 افتتاح شده، فروشگاه Spar این مرکز خرید روزهای یکشنبه هم تا ساعت 18 باز است. این مرکز خرید در ایستگاه Landstraße خط مترو U3 و U4 قرار دارد به این ایستگاه Wien Mitte نیز گفته میشود. اشتراسنبان O نیز در این مکان ایستگاه دارد.